2016 | Spanje | Ribera del Duero

Aster 2016 Ribera del Duero Crianza DO

Opslaan

Deze 100% tempranillo vormt een prachtige, rijke expressie van Ribera del Duero: complex, elegant en gebalanceerd, met de nodige power en structuur.

Bekijk de proefnotitie(s)
  • Smaakprofiel
    Krachtig & Complex
  • Druivenras
    Tempranillo
  • Land & Regio
    Spanje, Ribera del Duero
21,95
Opslaan
Op voorraad.
  • 100% proefgarantie
  • Snelle levering
  • Gratis thuisbezorgd vanaf € 125,-
  • Per fles te bestellen
Proefnotitie
Specificaties
Awards

"Erg elegant en gebalanceerd"

Deze wijn bestaat uit 100% tempranillo, of zoals Bodegas Áster het zelf graag noemt: Tinta del País, een andere naam voor dezelfde druif. De wijngaarden staan aangeplant op maar liefst 780 meter hoogte en ze omringen de bijzonder goed uitgeruste wijnmakerij (die overigens geopend is voor bezoeken).
De oogst bij Bodegas Áster gebeurt manueel en vroeg in de ochtend, om zoveel mogelijk frisheid in de druiven te bewaren. Alleen de optimaal gerijpte trossen worden geoogst, waarna ze met veel zorg naar de wijnmakerij worden getransporteerd. Na (malolactische) vergisting rijpt de wijn gedurende 22 maanden op (nieuwe) vaten van Franse eik.
Resultaat: een fonkelende granaatrode wijn met kersenrode rand. In de neus ontwaren we voornamelijk donker fruit en een toets kreupelhout, gecompleteerd met een kruidige achtergrond. Denk hierbij aan ceder, zoethout, zwarte peper en nootmuskaat.
Erg elegant en gebalanceerd in de mond. De structuur en expressie van Ribera del Duero zijn duidelijk aanwezig, de finale is uitgesproken, maar vooral uitgesproken vriendelijk en leidt u naar een lange, smaakvolle afdronk.
  • Https& Entrecôte
  • Https& Tournedos
  • Https& Hert
  • Https& Oude kaas
WijnsoortRode Wijn
LandSpanje
DruivenrasTempranillo
RegioRibera del Duero
SmaakprofielKrachtig & Complex
Jaargang2016
Flesinhoud0.75
Alcoholgehalte14,5 %
ClassificatieDO Ribera del Duero
Op dronk vanaf2020
Op dronk tot2030
AllergenenSulfieten
AfsluitingNatuurkurk
EAN-nummer8413529012003
Art.nr.E101533

James Suckling
92/100 punten
This shows really attractive fresh blueberries, violet and elderberry reduction with vanilla. Full-bodied but with firm tannins that pick up the dark fruit and carry it medium-long.

Winkelwagen samenvoegen?

Welkom terug! Er zitten nog enkele artikels in uw winkelwagen van uw vorige bezoek. Wilt u deze artikels toevoegen aan uw huidige bestelling?