Château des Moines 2016 Magnum - Lalande de Pomerol
Op magnum fles afgevuld. Een Lalande met absolute Pomerol-allure. Prachtige balans en complexiteit die u niet zou verwachten bij dit prijsniveau! Een echte buitenkans dus.
- SmaakprofielKrachtig & complex
- DruivenrasCabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc, Malbec
- HerkomstFrankrijk, Bordeaux
Normale prijs € 39,00 Speciale prijs € 34,50
Op voorraad
Proefnotitie
Specificaties
Recensies
Reviews
Proefnotitie
Deze markante Lalande de Pomerol uit het topjaar 2016 doorstaat met het grootste gemak de vergelijking met veel duurdere Pomerols.Château des Moines combineert ambachtelijk werk in de wijngaard met modern vakmanschap in de kelder. De zorgvuldig gekozen compositie van merlot (72%), cabernet sauvignon (15%), cabernet franc (10%) en een vleugje malbec (3%), gerijpt op deels nieuwe eikenhouten vaten geven de wijn zijn pure Pomerol-allure. Robijnrood van kleur. Sprekende aroma's van zwart fruit, kirsch en verse dille voeren de boventoon, gecompleteerd door tonen van koffie en zoethout. Sappig in de mond met zwart pitfruit, bessen en een zijdezachte textuur met rijpe, noterig tannine. Prachtige balans en complexiteit die u niet zou verwachten bij dit prijsniveau! Heerlijk in combinatie met klassieke vleesgerechten zoals lamsbout entrecote, hazenrug, of harde kazen.
Specificaties
Art.nr. | 1716116 |
---|---|
Flesinhoud | 1.500000 |
Land | Frankrijk |
Regio | Bordeaux |
Classificatie | AOC Lalande de Pomerol |
Smaakprofiel | Krachtig & complex |
Druivenras | Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Malbec, Merlot |
Jaargang | 2016 |
Alcoholgehalte | 13.50 |
Wijnmaker | Château des Moines |
Op dronk vanaf | 2020 |
Op dronk tot | 2028 |
Recensies
Hubrecht Duijker: Maandvondst juli 2019De term ‘château’ is wellicht niet helemaal terecht voor Château des Moines (20 hectare), want het woonhuis lijkt eerder een boerenhoeve dan een kasteeltje. Maar dat gebeurt váák in Bordeaux. De wijn echter heeft wel château niveau. Het is een knap gemaakte, dimensie biedende, donkerrode, een jaar op vat gerijpte melange van ruim 70 procent merlot, gecompleteerd door cabernet sauvignon, cabernet franc en 3 procent malbec. Het merlotachtige aroma van drop, laurier en sappig zwart fruit is markant aanwezig, alsmede een hint van munt en een beschaafde, zacht kruidige houttoets. Heerlijk bij alleen al entrecôte, ribeye en lamskoteletten.
Reviews