DE WIJNEN WARM AANBEVOLEN DOOR HAMERSMA Al ruim 100 jaar bouwen wij aan onze Collectie en al die jaren met als doel om het mooiste wijnassortiment van Nederland te bieden tegen de beste prijzen. Wij zijn ontzettend trots op ons prachtige assortiment; het is daarom extra leuk als dé toonaangevende wijnschrijvers van De Grote Hamersma zo enthousiast zijn dat wij gemiddeld een 9- (!) krijgen voor alle ingestuurde wijnen. Cum Laude geslaagd dus!
Verleidelijke Loire Sauvignon Blanc van het nieuwe ‘By Colaris’-label. Fris, sappig en mineraal, met 91 punten van Cees van Casteren MW en 9 -Sterwijn bij De Grote Hamersma.
Bekroond met goud in Parijs: elegante en frisse Sauvignon Blanc uit Touraine, het geliefde alternatief voor Sancerre. Citrus, groene appel en minerale precisie – perfect van aperitief tot vis.
Speciaal geblend door onze inkoper Guus en wijnmaker Nicolas: levendig fris, perzikfruit, subtiele amandel en mineraliteit. Bekroond met 9- én Sterwijn (De Grote Hamersma).
Toegankelijke maar karaktervolle Médoc uit het topjaar 2022, samengesteld met Château La Tour de By. 92 punten (Cees van Casteren MW), vol cassis, cacao en zachte tannine.
Tijdens onze samenwerking met Bruno Le Breton van Domaine de la Jasse bij de creatie van een rode cuvée Colaris, ontdekten we ook deze uiterst plezierige houtgelagerde Chardonnay.
Een frisse en levendige Pinot Grigio met een perfect samenspel van sappig wit fruit, subtiele bloemige aroma’s en een elegante frisheid uit de regio Veneto.
Verbazingwekkende kwaliteit voor dit geld. Fruit-intense wijn met rijpe, versmolten tannine. Enorme sappigheid, dik in fruit. Balans tussen rondeur en kracht en doordrinkbaarheid en elegantie. Zuren goed ingepakt. Echt goed! Uitstekende BBQ-wijn.
Odyssée van Château Rives-Blanques in het Zuid-Franse Limoux is hét perfecte alternatief voor veel duurdere witte Bourgogne. Deze cuvée werd eerder door kenner Hubrecht Duijker verheven tot ‘Meursault van het Zuiden’ en Master of Wine Jancis Robinson schreef heel treffend: ‘You'd quite happily pay twice as much if it said Puligny on the label’.
Wijnen met de herkomstbenaming Coteaux du Pont du Gard mogen gemaakt worden van druiven uit een scala van gemeenten in de Gard waaronder ook Lirac en Tavel. Deze fruitsoepele baby-Châteauneuf van Richard Maby, Wijnmaker van het Jaar voor de Rhône bij Guide Hachette 2021, is zeer de moeite waard. Kleine oplage: slechts 10.000 flessen van gemaakt.
Serieuze Cava met een fijne mousse. De neus is rijp en fruitig met aroma's van granny smith, peer, pompelmoes en tonen van amandelen. Een complexe en droge Cava met een pittige, verfrissende smaak.
Deze 2020 is een blend van 65% cabernet sauvignon, 30% merlot en 5% petit verdot opgevoed op eikenhouten vaten (waarvan ⅓ nieuw) gedurende 10 maanden. Voortreffelijk bij wildgerechten, rundsgebraad en gegrilde groenten
Een sensatie uit de hak van Italië: romig, krachtig en zwoel als Amarone, met de diepe fruitrijkdom van de zeldzame Susumaniello. Alleen hier in Puglia te vinden – en nu in prestige-uitvoering.
Een expressieve blend van Sauvignon Blanc en Vermentino uit de Pays d'Oc, biologisch verbouwd en perfect in balans tussen frisheid en aromatische intensiteit.
Goeie zuren - daar wil het nog wel eens aan schorten bij Viura - sappig wit fruit met een milde notigheid, een schuchter peren-meloenzoetje, een fijne gelaagdheid en een opgewekte inborst.
Al ruim 100 jaar is het doel van Colaris om het mooiste wijnassortiment van Nederland te bieden tegen de beste prijzen. Wij zijn ontzettend trots op ons prachtige assortiment. Daarom is het extra leuk als de toonaangevende recensenten van De Grote Hamersma zo enthousiast zijn over onze wijnen dat wij gemiddeld een 9- (!) krijgen voor alle ingestuurde wijnen. Cum laude geslaagd dus!
De Grote Hamersma
Opgericht en groot gemaakt door Harold Hamersma. Wijnschrijver en recensent die in Nederland verkrijgbare wijnen proeft, beoordeelt en omschrijft. Verscheen voorheen in boekvorm, maar is tegenwoordig volledig online te vinden op degrotehamersma.nl. Hamersma vindt alleen lekkere wijnen de moeite waard om over te schrijven. Samen met zijn team schrijft hij uitsluitend over wijnen die tenminste worden beoordeeld met een 7. De schaal loopt op tot 10. Wijnen met een uitzonderlijke prijs-kwaliteitverhouding worden omgedoopt tot Sterwijn. Bekijk hier alle wijnen van Colaris die een beoordeling hebben gekregen van De Grote Hamersma.