2024 | Frankrijk | Loire

Touraine Sauvignon Blanc 2024 Domaine de la Renaudie

  • Touraine Sauvignon Blanc 2024 Domaine de la Renaudie
Opslaan

Bekroond met goud in Parijs: elegante en frisse Sauvignon Blanc uit Touraine, het geliefde alternatief voor Sancerre. Citrus, groene appel en minerale precisie – perfect van aperitief tot vis.

Verder lezen
  • Smaakprofiel
    Licht, fris & strak
  • Druivenras
    Sauvignon Blanc
  • Land & Regio
    Frankrijk, Loire
12,95
/ prijs per fles
Opslaan
Op voorraad.
  • 100% proefgarantie
  • Gratis bezorgd vanaf €75
  • Levering binnen 3 werkdagen
  • Verzekerd verzonden & zorgvuldig verpakt
Proefnotitie
Specificaties
Awards

"Wedijvert met buren Sancerre en Pouilly-Fumé"

Herkomst & wijnmaker

Domaine de la Renaudie is een familiebedrijf in het hart van de Touraine, een subregio van de Loire die bekendstaat om zijn aromatische, frisse Sauvignon Blancs. De wijngaarden liggen op kalkrijke en zandige bodems, wat zorgt voor de kenmerkende frisheid en mineraliteit van deze wijn. Touraine wordt vaak geroemd als een betaalbaar alternatief voor Sancerre of Pouilly-Fumé, met dezelfde puurheid en expressie maar tegen een vriendelijkere prijs.

De jaargang 2024 is een schoolvoorbeeld van vakmanschap en terroirexpressie, bekroond met een Gouden Medaille op het Concours Général Agricole in Parijs 2025.


Smaak & vinificatie

Na een zorgvuldige handmatige selectie werden de druiven vergist op roestvrij staal bij lage temperatuur, om de frisse, aromatische zuiverheid te behouden.

  • Vinificatie: koude vergisting op roestvrij staal voor maximale fruitexpressie
  • Geur: limoen, passievrucht, groene appel, vleugje buxus en subtiele florale tonen
  • Smaak: grapefruit, citroen, kruisbessen, lychee, groene kruiden en kalkachtige mineraliteit
  • Afdronk: strak, verfrissend en elegant met een lange, minerale finale

Aan tafel

  • Geitenkaas, vers of gegratineerd
  • Sushi en sashimi
  • Salades met citrus of zeevruchten
  • Oesters en schaal- & schelpdieren

Bekroond & gewaardeerd

Concours Général Agricole Paris 2025 – Gouden Medaille

De Grote Hamersma – 9
“Wie de afslag Domaine de la Renaudie neemt, wordt liefdevol getrakteerd op Loire Sauvignon Blanc-beleving in optima forma. Witte besjes, kruisbessen, groene appels, grapefruit en een precieze mineraliteit. Betere Touraine overtreft menige matige Sancerre.”


Daarom zó populair

  • Bekroond met goud in Parijs
  • Smaakprofiel dat wedijvert met Sancerre en Pouilly-Fumé
  • Breed inzetbaar: aperitief, vis, Aziatisch en salades

Een Sauvignon Blanc met Loire-allure én gouden erkenning – ideaal voor wie topkwaliteit zoekt zonder de Sancerre-prijs te betalen.

  • Https& Tilapia
  • Https& Oesters
  • Https& Quiche
  • Https& Couscous
WijnsoortWitte Wijn
LandFrankrijk
DruivenrasSauvignon Blanc
RegioLoire
SmaakprofielLicht, fris & strak
Jaargang2024
Flesinhoud0.75
Alcoholgehalte12.5 %
Op dronk vanaf2024
Op dronk tot2026
AllergenenSulfieten
AfsluitingSchroefdop
Art.nr.K205102
Awards
  • Touraine Sauvignon Blanc 2024 Domaine de la Renaudie

De Grote Hamersma
Rapportcijfer: 9

Sancerre dreigt zich wat uit de markt te prijzen. Of zoals we het laatst tijdens een proeverij in Engeland hoorden: ‘It is getting reassurely expensive’. Denk er een stiff upper lip bij en je hebt een beetje een idee hoe dat klonk. Anyway, steeds vaker wordt er in de Loire naar wat betaalbaarder alternatieven gezocht.
En die kun je bijvoorbeeld vinden in Touraine. Daar werken ze eveneens met die onontbeerlijke sauvignon blanc maar plakken er vervolgens een veel vriendelijker prijskaartje op. En wie daar zijn lippen mee bevochtigt (doorslikken is overigens aanbevolen) kan alleen maar concluderen dat de kwaliteit van een goede touraine die van een matige sancerre (en daar zijn er helaas heel veel van) overstijgt. Wie op de Routes des Alternatives de afslag Domaine de la Renaudie neemt, wordt liefdevol getrakteerd op Loire sauvignon blanc beleving in optima forma. Witte besjes, rijpe kruisbessen, een sappig gazonnetje omzoomt de groene kruidentuin, boomgaardje groene appels, het zoet-bittere van rode grapefruit, lychees en een precieze mineraliteit. Wacht overigens niet te lang met kopen: in 2024 belandde er gemiddeld 30 procent minder wijn in de vaten.

General Agricultural Wine Competition Paris 2025
Gold Medal