Domaine du Salvard Sauvignon Blanc 2024
De eerste jaargang van een pure, 100% Sauvignon Blanc van Salvard – expressief, opwekkend en ‘sur lie’ gerijpt voor extra textuur. Ontstaan uit jarenlange samenwerking en proeven met de gebroeders Delaille.
Bekijk ook onze Pinot Noir van Salvard!
- SmaakprofielLicht, fris & strak
- DruivenrasSauvignon Blanc
- Land & RegioFrankrijk, Loire
- 100% proefgarantie
- Gratis bezorgd vanaf €75
- Levering binnen 3 werkdagen
- Verzekerd verzonden & zorgvuldig verpakt
-
Vanaf €75 gratis bezorgd
-
Levering binnen 3 werkdagen
-
Verzekerd verzonden
-
100% proefgarantie
"Nieuw Sauvignon-icoon uit de Loire – energiek, citrusfris en loepzuiver"
Domaine du Salvard, onder leiding van Emmanuel en Thierry Delaille, is al jarenlang een vaste waarde in het Colaris-assortiment. Hun Cheverny Blanc, met zijn karakteristieke blend van Sauvignon Blanc en Chardonnay, is niet voor niets één van onze bestverkochte witte wijnen. Maar al enige tijd bestond de wens om het gamma uit te breiden met een 100% Sauvignon Blanc – een wijn die de pure expressie van deze druif en het terroir van de Loire volledig tot zijn recht laat komen.
Na jaren van nauwe samenwerking, proeven en blenden met de broers Delaille, presenteren we met trots de eerste jaargang van deze nieuwe aanwinst. De wijn is gebotteld als Vin de France, wat de wijnmakers volledige vrijheid geeft in stijl en samenstelling, buiten de restricties van de Cheverny-appellatie (die slechts 85% Sauvignon toelaat).
De 2024 Sauvignon Blanc is vergist en gerijpt ‘sur lie’, op zijn fijne droesem, wat hem niet alleen levendig en fris maakt, maar ook een aangename romigheid en structuur meegeeft. In de neus barst hij van de citrusaroma’s – limoen, citroenschil, grapefruit – aangevuld met rijp boomgaardfruit als witte perzik en peer, en subtiele florale tonen. De smaak is energiek, strak en zuiver, met een aanhoudende, frisse afdronk.
Deze wijn is gemaakt voor drinkplezier, maar met een kwaliteit die hem ruimschoots onderscheidt in zijn prijsklasse. Een nieuwe Colaris-favoriet in wording.
Wijnsoort | Witte Wijn |
---|---|
Land | Frankrijk |
Druivenras | Sauvignon Blanc |
Regio | Loire |
Smaakprofiel | Licht, fris & strak |
Jaargang | 2024 |
Flesinhoud | 0.75 |
Alcoholgehalte | 12 % |
Op dronk vanaf | Nu op dronk |
Op dronk tot | 2026 |
Allergenen | Sulfieten |
Afsluiting | Schroefdop |
Art.nr. | K206380 |
Awards | |
De Grote Hamersma
Rapportcijfer 8,5
Gemaakt door Emanuel Delaille die op zijn Domaine du Salvard ook zo'n uitstekende cheverny maakt, de loireblend waarin chardonnay en sauvignon blanc mogen optreden.
In deze Salvard mag die laatste solo. Geen valse noot te bespeuren. Wel sappig gras, kruisbesjes, groene appels, limoen en een snufje witte peper.