2023 | Italië | Campanië

Nativ 25 Rare Greco di Tufo 2023

Opslaan

Zeldzame selectie Greco di Tufo van oude stokken op vulkanische bodems, met indrukwekkende concentratie, ziltige mineraliteit en bewaarpotentieel – een krachtige witte uit het hart van Campanië.

Verder lezen
  • Smaakprofiel
    Intens, rijk & complex
  • Druivenras
    Greco
  • Land & Regio
    Italië, Campanië
19,95
/ prijs per fles
Niet op voorraad
  • 100% proefgarantie
  • Gratis bezorgd vanaf €75
  • Levering binnen 3 werkdagen
  • Verzekerd verzonden & zorgvuldig verpakt
Proefnotitie
Specificaties

"Volle structuur en minerale diepte: zeldzame Greco di Tufo"

Nativ is een gerenommeerd wijnhuis in Campanië, die zich richt op het benutten van de unieke terroirs van de regio. De Greco di Tufo-druif, een van de oudste en meest prestigieuze variëteiten van Zuid-Italië, gedijt hier op vulkanische bodems rond het dorp Tufo, wat de wijn zijn kenmerkende minerale karakter geeft. De jaargang 2023 belooft een expressieve en gestructureerde witte wijn.

Deze 'Rare' Greco di Tufo van Nativ wordt zorgvuldig geselecteerd en gevinifieerd om de diepte en complexiteit van de druif optimaal tot uiting te laten komen. De wijn kenmerkt zich door aroma's van rijpe peer, abrikoos, amandel en een subtiele rokerige mineraliteit, vaak aangevuld met hints van honing en gedroogde bloemen. In de mond is de wijn vol, rijk en gelaagd, met een levendige zuurgraad die zorgt voor balans en een lange, aanhoudende afdronk.

De structuur en complexiteit maken deze wijn uitermate geschikt voor gastronomische toepassingen, zoals bij rijke visgerechten, wit vlees of gerijpte kazen. Een wijn met aanzienlijk bewaarpotentieel, die zich de komende jaren verder zal ontwikkelen.

WijnsoortWitte Wijn
LandItalië
DruivenrasGreco
RegioCampanië
SmaakprofielIntens, rijk & complex
Jaargang2023
Flesinhoud0.75
Alcoholgehalte13.5 %
Op dronk vanafNu op dronk
Op dronk tot2029
AllergenenSulfieten
Art.nr.K207383